Cruises Ha Long Bay (Albanian)

Ju keni vendosur të planifikoni një udhëtim në gji Ha Long? Cruises Halong Bay është zgjedhja e duhur. Rezervoni një lundrime dhe turne në gji të Ha Ha Long me ekspertë vendorë me çmimet më të ulëta me furnizuesit e besueshëm të prishur - çmimi më i mirë, anulimi fleksibël dhe ekspertiza lokale.

Gjiri i gjate
Everythingdo gjë që duhet të dini për Cruises & Tours Ha Long Bay


1. Pse Ha Long Bay?

Halong Bay është një nga mrekullitë natyrore në botë dhe është destinacioni më i bukur turistik i Vietnamit. Vizitorët ndërkombëtarë në Vietnam çdo vit shpesh përmendin Halong Bay si një nga destinacionet e tyre të preferuar. Halong Bay përmban më shumë se një mijë karstikë të mrekullueshëm gëlqerorë dhe ishuj me madhësi dhe forma të ndryshme përgjatë vijës bregdetare të Halong Beach. Mënyra më e mirë për të vizituar, parë dhe shijuar peizazhet Halong Bay është udhëtime lundrimi dhe lundrimi rreth ishujve të gjirit. Në mëngjesin e hershëm, ndërsa qëndroni në perëndim dhe shikoni lundrimet e palexuara në det, do të ndjeni që qielli blu dhe deti bashkohen në një si një pikturë e mahnitshme me bojëra uji të detit. Në mbrëmje, lëshoni shpirtin tuaj në një muzikë melodioze nën dritën e hënës fantastike në gji dhe shijoni qetësinë e detit për të zhytur plotësisht veten në natyrë.


2. Koha më e mirë për të vizituar Ha Long Bay

Koha më e mirë e vitit për të vizituar Gjirin e HaLong është gjatë pranverës ose vjeshtës, veçanërisht nga marsi deri në prill me diell të vazhdueshëm. Ha Long Bay tërheq vizitorët gjatë gjithë vitit me sezonin e pikut nga tetori deri në prill. Ditët me diell të qiellit të kaltër të kaltër dhe mungesa e turmave e bëjnë kohën më të mirë për të bërë një vijë këtu. Sidoqoftë, janari deri në mars është shpesh i freskët dhe i rrjedhshëm, dhe mjegulla që pason mund të bëjë që shikueshmëria të jetë e ulët, por shton çanta me atmosferë të egër. Nga maji deri në shtator stuhitë tropikale janë të shpeshta, dhe anijet turistike gjatë gjithë vitit ndonjëherë duhet të ndryshojnë itineraret e tyre, në varësi të motit. Lundrimi në sezonin e pikut: Nga tetori deri në prill; Lundrimi i sezonit jashtë pikut: Nga maji deri në shtator


3. Si të shkoni në Ha Long Bay?

Vizitorët ndërkombëtarë në Vietnam çdo vit shpesh përmendin Halong Bay si një nga destinacionet e tyre të preferuar. Për të arritur në Halong Bay, udhëtarët duhet të fluturojnë për në Hanoi, kryeqytetin e Vietnamit. Shumica e udhëtarëve do të kalojnë një ditë dhe do të eksplorojnë kryeqytetin dhe do të udhëtojnë në Gjirin Halong ditën tjetër. Ju mund të merrni nga Hanoi në Halong Bay me 4 transportet kryesore, i cili përfshin motoçikletë, trajner, autobus anijesh, makinë private dhe helikopter. Koha e udhëtimit nga Hanoi në Halong vetëm 2.5 orë me makinë. Kështu që udhëtarët, të cilët kanë kohë të kufizuar, akoma mund të vizitojnë Ha Long Bay nga Hanoi dhe të kthehen në të njëjtën ditë.


4. Sa kohë për të shpenzuar në Ha Long Bay?

Ekzistojnë disa mundësi për të vizituar Ha Long Bay, por shumica do të zgjedhin të bëjnë një lundrim për një ose dy netë, 2 ditë në HaLong Bay rekomandohet shumë, por 1 ditë është gjithashtu e mundur në rast se orari juaj është mjaft i ngushtë, 3 ditët mund të jenë një zgjedhje e mirë nëse keni kohë. Mimet ndryshojnë nga varka lundrimi, data dhe itinerari, kështu që është gjithmonë një ide e mirë për të krahasuar secilin itinerar. Uebfaqja më e mirë për të rezervuar turne në Ha Long Bay: https: //www.Ha Longbaycruise.vn/tour/

5. Rekomandimet më të mira Ha Long Bay Cruise

Bazuar në vlerësimet dhe reagimet në internet nga udhëtarët e tjerë dhe nga agjensitë e udhëtimit, ndërsa shfletoni listën tonë të lundrimeve të Bay HaLong, sigurohuni që po shikoni shumë më të mirën për Ha Long Bay. Ne jemi selektivë në partneritete, dhe ju paraqesim vetëm udhëtimet e lundrimit që përmbushin standardet e sigurisë dhe të sigurisë, si dhe u ofrojmë klientëve përvojën më të mirë të Gjirit. Nga ana tjetër, ne duam t'ju japim sa më shumë zgjedhje të jetë e mundur. Listimi gjithëpërfshirës i lundrimit me cilësi është përparësia jonë. Vizitoni https: //www.Ha Longbaycruise.vn/best-selling-cruises/


6. Sa është një lundrim Ha Long Bay?

Mënyra e vetme për të zbuluar Ha Long Bay natyrisht është në ujë. Ka qindra anije turne për të vizituar Ha Long Bay duke filluar nga buxheti në luks. Shumica e anijeve janë jashtëzakonisht të pajisura, të drejtuar mirë dhe ofrojnë strehim të përsosur dhe ngrënie të shkëlqyeshme. Këtu keni gjithçka që duhet të dini në lidhje me çmimet e lundrimit Ha Long Bay.

Mimet ndryshojnë nga varka lundrimi, data dhe itinerari, kështu që është gjithmonë një ide e mirë për të krahasuar secilin itinerar. Pricemimi për buxhetin 2 Ditë 1 Natë dalje në det Ha Long Bay mund të jetë aq i ulët sa 109-120 USD. Pagesa midis 125 dhe 160 dollarëve amerikanë duhet t'ju sjellë një Lundrim Mid-Range të vlefshëm për një natë. Pro: Konkurrenca është e ashpër, që do të thotë se shumë operatorë shtojnë pa pagesë në itinerar, siç janë kayaking dhe transferimet e minibusëve privatë nga Hanoi, isshtë një mënyrë e bukur për të kaluar disa ditë.


7. tofarë duhet të hani?

Kuzhina e gjirit HaLong është e famshme për shkak të shumë llojeve të ushqimeve të detit si jo vetëm karavidhet, kallamarët, gocat e detit por edhe kërmijtë. Një gamë e krijimeve të kuzhinës si nga kuzhinat ndërkombëtare ashtu edhe ato lokale. Në një atmosferë luksoze elegante, ju mund të shijoni shuplakat shëmtuese dhe menutë e shijshme të shërbyer nga një ekuipazh në veshjet tradicionale Vietnameze. Ushqimi i ushqimeve të shijshme, takimi me njerëz të mrekullueshëm, vizita në një nga vendet e trashëgimisë botërore dhe ndarja e momenteve të paharrueshme me të dashurin tuaj, si mund të jetë më e pabesueshme!

8. Gjërat për të bërë

Gjatë lundrimit tuaj ju do të keni mundësinë për t'u bashkuar me një numër aktivitetesh, në varësi të itinerarit tuaj specifik dhe kushteve lokale. Nga aktivitetet e Gjirit HaLong, të gjithë mund të gëzojnë lirinë dhe fleksibilitetin për të bërë gjërat e tyre, në kohën e tyre. Notuar, Kayaking, çiklizëm, trekking, Zbuloni grottos dhe shpella, Vizitoni një fshat lundrues ose përvojat e lidhjes janë rreth çdo cepi. Do të informoheni nga stafi i lundrimit për caktimin e aktiviteteve, dhe anëtarët e stafit janë gjithmonë në dispozicion për t'iu përgjigjur pyetjeve në lidhje me këto aktivitete.


9. Whatfarë të sjellë?

Bagazhet e mbartura zakonisht janë të mbushura me gjërat e vogla që duam të kemi nga shtëpia për ta bërë udhëtimin tonë më të rehatshëm. Ekziston vetëm një rregull i thjeshtë për ju që të ndiqni kur bëhet fjalë për paketimin e një udhëtimi lundrimi: të thjeshtë dhe të lehtë. Paketimi i mirë do të rrisë plotësisht kënaqësinë e përvojës tuaj në Ha Long Bay. Për të ndihmuar në përgatitjen e aventurës tuaj të mrekullueshme të Ha Long Bay, përpara se të shkoni në një lundrim, bëni një listë kontrolli të gjërave që ju nevojiten për të sjellë: Syzet e diellit, Bllokun e diellit, Kapelën e gjërë të brinjëve, mashtruesit e insekteve, kostumin e notit, Pasaportën origjinale.


10. Si të Rezervoni Lundrimi Ha Long Bay?

Ju keni vendosur të planifikoni një udhëtim në gji Ha Long? Cruises Bay Bay është zgjedhja e duhur. Rezervoni një lundrime dhe turne në gji të Ha Ha Long me ekspertë vendorë me çmimet më të ulëta me furnizuesit e besueshëm të prishur - çmimi më i mirë, anulimi fleksibël dhe ekspertiza lokale. Ha LongBayCruise.vn është faqja më e mirë për të rezervuar një lundrim pa tarifa rezervimi dhe çmimin më të mirë të garantuar. Ne jemi një nga kompanitë kryesore të udhëtimit në internet të lundrimit të përkushtuar për t'u ofruar klientëve marrëveshje më të mira se çdo uebfaqe tjetër lundrimi dhe qasje në marrëveshje të mëdha për pushimet e lundrimit. Duke ofruar tarifa speciale dhe kursime në prenotimet e lundrimit me disa nga anijet më të njohura të lundrimit në Ha Long Bay, ne jemi aq të sigurt në paketat tona të lundrimit, saqë çdo marrëveshje mbështetet nga një garanci çmimi. Ju nuk do t'i gjeni këto çmime në vendet e tjera të prenotimit të lundrimit. Rezervoni një lundrim sot dhe shijoni kënaqësinë e lundrimit të Gjirit të Ha Long me ne!

Pricemimi më i mirë i garantuar
99 dollarë depozitë, paguani pjesën tjetër në vendndodhje
Asnjë kosto e fshehur
Transfer udhëtimi falas nga Hanoi
Kayaking falas
Të gjitha tarifat hyrëse të përfshira
Kujdesi ndaj klientit 24/7

Specialistët tanë të Lundrimit janë të gatshëm për të ndihmuar.

Janë ekspertë lundrimi
Janë me qendër në Ha Long Bay, Vietnam
Mund të përgjigjet në pyetjet tuaja në lidhje me llojet dhe përfshirjet e tarifave
Mund të gjeni pako ekskluzive për t'ju kursyer para

HALONG BAY CRUISES
E: sales@halongbaycruise.vn
W: halongbaycruise.vn
F: facebook.com/halongcruisesAlbanian Language by @Google Translate

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*

COMMENT (*)

NAME (*)

EMAIL (*)

Why book with us?
Best price guaranteed
$99 deposit, pay the rest on location
No hidden cost
Free Round trip transfer from Hanoi
Free Kayaking
All entrance fees included
Customer Care 24/7
Halong Bay Cruises
Find & book your perfect cruise in Halong Bay
Itinerary
Price/ Per Person
US$ 0.0
99 cruises, best price guarantee
Featured Specials
Stellar of the Seas
Alisa Cruise